Co to jest laminacja brwi?

Gęste, szerokie, mało widoczne brwi nie zawsze są spełnieniem marzeń i zdarza się, że konieczne jest ujarzmienie niesfornych włosków, które rosną w różnych kierunkach. Jeśli nie układają się tak, jak tego oczekujesz, warto wykonać zabieg laminacji brwi. Zastosowanie odpowiednich preparatów podczas całej procedury daje zauważalne efekty natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Na czym polega laminowanie brwi?

W przypadku cienkich włosków i nieregularnego kształtu brwi również można wykonać laminację - trzeba tylko przestrzegać procedury i odpowiedniego czasu ekspozycji preparatów na brwi. Alternatywą dla w/w rodzaju brwi czyli delikatnych i cienkich, może być makijaż permanentny. A co zrobić, gdy masz problem z dużą ilością niesfornie rosnących włosków, które sprawiają wręcz wrażenie nieuporządkowanych? Odpowiedzią na taki problem jest laminowanie brwi, które może przeprowadzić specjalista z salonu kosmetycznego.

Laminacja brwi to innowacyjny zabieg, który ingeruje w strukturę włosków. Jeśli włoski rosną nieregularnie i sprawiają, że łuki brwiowe tracą odpowiedni kształt, efekty laminowania brwi powinny Cię dosłownie zachwycić!

Na czym polega zabieg? Składa się z kilku etapów. Pierwszy polega na pielęgnacji brwi i ich przygotowaniu. W tym czasie kosmetyczka oczyszcza je i usuwa zbędne włoski. Następnie pokrywa je kwasem tioglikolowym. To on jest substancją, którą wpływa na elastyczność włoska. Na skutek działania kwasu tioglikolowego dochodzi do rozchylenia się łusek włosów. Budujące je wiązania dwusiarczkowe ulegają modyfikacji, a kwas następnie tworzy nowe, przez co można nadać brwiom oczekiwany kształt.

Zabieg przewiduje również długotrwałą regenerację brwi, która ma ochronić naruszoną strukturę włosa przed dalszymi uszkodzeniami. Ponieważ preparat na bazie kwasu tioglikolowego powoduje rozchylanie łusek, konieczne jest ich ponowne zamknięcie. Pomaga w tym keratyna, a także oleje, które przywracają odpowiednie natłuszczenie. Olejki roślinne nałożone na brwi nadają włoskom blask, niwelują ewentualne podrażnienia skóry i zapewniają naturalny efekt wykończenia.

Zabieg laminowania brwi – efekty

Laminacja brwi to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Nie zaburza procesu wzrostu włosków, a jedynie ułatwia radzenie sobie ze źle układającymi się brwiami. Po takiej procedurze możesz wykonać zabieg koloryzacji, stylizować włoski na mydełko, pomadę czy puder do brwi, bez trudu układając je w pożądanym kierunku.

Chociaż w czasie laminacji brwi stosuje się kwas tioglikolowy, to po jego prawidłowym użyciu preparaty regeneracyjne poprawiają kondycję i gwarantują zachowanie zdrowych włosków. Oczywiście ważną kwestią jest także pielęgnacja domowa. Brwi w domu możesz natłuszczać olejkami czy też stosować specjalne odżywki pełne substancji pielęgnujących.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu laminacji brwi?

Laminowanie brwi to bezpieczny zabieg, idealny dla każdej osoby, która jest właścicielem nieco niesfornych włosków. Po jego wykonaniu efekt "plastycznych" brwi utrzymuje się do około 6 tygodni. W tym czasie wskazana jest oczywiście wspomniana już intensywna regeneracja w domu - bez niej brwi mogą się puszyć i układać w różnych kierunkach, podobnie jak przed zabiegiem.

Laminacja brwi, podobnie jak lifting rzęs czy wykonanie makijażu permanentnego to czysta przyjemność - ponieważ daje efekty natychmiast. Sam zabieg trwa do około godziny.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij