Kiedy najlepiej zrobić makijaż permanentny brwi?

Marzysz o trwałym, eleganckim podkreśleniu oprawy oka, ale nie wiesz, kiedy najlepiej wykonać makijaż permanentny brwi? W tym artykule przyjrzymy się bliżej kwestii zarówno warunków zdrowotnych czy urodowych, jak i innych czynników mających wpływ na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu o takim charakterze.

Stan zdrowia a makijaż permanentny brwi

Zabiegi związane z wykonaniem makijażu permanentnego – brwi, ust czy oczu są względnie bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu. W obecnych czasach wykorzystuje się atestowane pigmenty oraz sterylne narzędzia, co znacznie ogranicza ryzyko jakichkolwiek powikłań. Niestety, może zdarzyć się i tak, że jakaś przewlekła choroba lub tymczasowa niedyspozycja mogą stanowić przeciwwskazanie, by wykonać makijaż permanentny. Jeśli planujesz zabieg tego rodzaju, a jesteś w ciąży, musisz przełożyć termin jego wykonania. Chorując z kolei na takie choroby przewlekłe, jak cukrzyca typu I lub II musisz przed wizytą w salonie kosmetycznym uzyskać zgodę lekarza na poddanie się procedurze. Atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik oraz podobne schorzenia dermatologiczne mogą także stanowić trwałe przeciwwskazanie i też w przypadku ich występowania linergistka prawdopodobnie poprosi wcześniej o przedstawienie zgody medycznej. Musisz ponadto odczekać pewien czas przed wykonaniem zabiegu, jeśli w ostatnim czasie intensywnie się opalałaś (także w solarium), przyjmujesz antybiotyki, masz opryszczkę lub też inną infekcję bakteryjną lub wirusową (może to być na przykład grypa).

Wskazania kosmetyczne do wykonania permanentnego makijażu brwi

Wskazań do tego, by wykonać profesjonalny makijaż permanentny brwi jest na szczęście dużo więcej! Dla osoby, która chce poddać się takiemu zabiegowi i nie ma przeciwwskazań medycznych możemy po prostu doradzić, by umówiła się w salonie na wizytę. Są też jednak pewne sytuacje, w których makijaż permanentny wydaje się być naprawdę dobrym pomysłem i jest szczerze polecany. Jednym z częściej podawanych powodów wykonania zabiegu na brwiach jest chęć skorygowania ich kształtu. Naturalne ułożenie włosków może sprawiać, że twarz wydaje się smutna lub niewyraźna. Nadanie odpowiedniego wykończenia, na przykład poprzez delikatne uniesienie łuku pozwala dodać oprawie oka przysłowiowego „pazura”. Ponadto makijaż permanentny brwi służy ich wyraźniejszemu zaznaczeniu. Z tego powodu wykonuje się go u osób, które:

  • mają bardzo jasne włoski na brwiach, przez co są prawie niewidoczne,
  • przez wypadek, uraz lub podobne uszkodzenie mechaniczne skóry czy też naturalnie mają bardzo nierówne brwi,
  • mają na linii brwi wyraźne ubytki owłosienia,
  • nie mają własnych, naturalnych brwi – powodów może być sporo, począwszy od chemioterapii prowadzącej do utraty włosów czy zaburzeń takich, jak trichotillomania (wewnętrzny przymus mechanicznego wyrywania brwi, rzęs czy włosów).

Czy pora roku ma znaczenie?

Na wielu stronach czy też w dyskusjach prowadzonych poprzez fora internetowe znaleźć można zalecenia, by unikać wykonywania zabiegu latem. Prawda jest jednak nieco inna – nie ma przeciwwskazań związanych z porą roku. W tym przypadku panuje spora dowolność i właściwie jeden wymóg – makijażu trwałego nie powinno się wykonywać w czasie, w którym wiesz, że nie będziesz w stanie prawidłowo i zgodnie z zaleceniami dbać o skórę. Jeśli jest upalne lato i za kilka dni wybierasz się na wakacje, podczas których makijaż brwi byłby narażony na promieniowanie UV, to faktycznie lepiej przesunąć zabieg na inny termin. Jeżeli natomiast spędzasz ten czas w pracy czy w domu, możesz osłaniać się przed nasłonecznieniem i regularnie nakładać maści wspomagające gojenie ranek, bez obaw oddaj się w ręce linergistki.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij