Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje?

Planujesz wykonanie makijażu permanentnego brwi i zastanawiasz się, jak długo utrzyma się on na Twojej twarzy? Czy z efektu zabiegu będziesz zadowolona kilka miesięcy, a może nawet kilka lat? Makijaż permanentny może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem w dążeniu do uzyskania wrażenia gęstych brwi o idealnym kształcie. Sprawdź, co wpływa na czas utrzymywania się wykonanego rysunku i czy odpowiednia pielęgnacja wdrożona od pierwszego dnia po zabiegu przedłuża trwałość makijażu permanentnego. Pamiętaj, że zazwyczaj standardowo pielęgnowany makijaż brwi powinien utrzymać się około dwóch lat.

Technika i barwniki, a trwałość makijażu

Tak, jak tatuaż, także makijaż permanentny musi być wykonywany z użyciem specjalnie do tego przeznaczonych barwników. Pigment wprowadza się pod skórę za pomocą igły zamontowanej w specjalnym urządzeniu kosmetycznym. Linergistka, czyli osoba wykonująca makijaż brwi, opracowuje na nich rysunek wstępny, za pomocą którego określić można dokładny kształt łuku, jego szerokość i zwężenie. Taki "projekt" pozwala też Tobie sprawdzić, jak zostaną podkreślone oczy.

Barwnik zastosowany do makijażu permanentnego powinien być bardzo dobrej jakości. W salonie o potwierdzonej renomie z pewnością stosowane są preparaty na bazie najlepszych pigmentów, ale w razie wątpliwości zawsze możesz o to zapytać.

Rodzaj skóry a trwałość makijażu permanentnego

Jak się okazuje, także rodzaj skóry wpływa (w pewnym sensie) na trwałość makijażu. Oczywiście na tę kwestię nie możesz za wiele poradzić, jednak warto wiedzieć, że pigmenty stosowane przy zabiegu permanentnym wykazują nieco dłuższą wytrzymałość w przypadku cery suchej, niż tłustej. Na rozpuszczanie się barwnika w innym tempie mogą także wpływać indywidualne cechy Twojej skóry czy nawet przebyte choroby lub stale przyjmowane leki.

Należy jednak zauważyć, że są to drobne różnice i to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny zależy w największym stopniu od tego, jak dbasz o skórę.

Czy higiena i styl życia decydują o tym jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Brwi permanentne, a mówiąc dokładniej typ ich pigmentacji naturalnie blaknie już po kilku miesiącach. Są to z początku niemal niezauważalne różnice, jednak można wówczas porównać, jak intensywny barwnik wydawał się w dniu zabiegu, a jak bardzo jaśnieje z czasem.

Istotnym wpływ na Twoje permanentne brwi ma styl życia. Pigmenty są wrażliwe na działanie promieniowani UV, stąd częste wizyty na solarium nie są wskazane. Intensywne opalanie się w ten sposób obniży trwałość i wpłynie na kolor barwników. Ważne jest również chronienie skóry przed naturalnym promieniowaniem i stosowanie kremów z odpowiednio wysokimi filtrami, by jak najdłużej cieszyć się makijażem permanentnym.

Na skrócenie czasu utrzymywania się makijażu permanentnego ma również, jak wspomnieliśmy wyżej, stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest uprzedzanie linergistki o tym, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania brwi. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ale niektóre schorzenia utrudniają jego wykonanie i utrzymanie się pigmentów lub też całkowicie eliminują możliwość jego przeprowadzenia.

A na co ma się wpływ w przypadku makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny brwi wykonany w sprawdzonym salonie kosmetycznym może wyglądać pięknie nawet przez kilkanaście miesięcy. Stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych i unikanie słońca czy solarium to jedno. Ważne jest także to, jak często pamiętasz o wykonaniu dopigmentowania.

Makijaż ściera się w sposób naturalny, kiedy zachodzi proces odnowy naskórka. W zależności od tego, jak głęboko wprowadzony został pigment, znajdujący się nad nim naskórek regularnie się złuszcza. Aby więc zachować tak kolor, jak i kształt oprawy oczu, możesz raz do roku uzupełnić barwnik w salonie i odświeżyć tym samym makijaż.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij